Kodlama

Hafta-1: Temel Algoritma ve Kodlama
Temel problem çözme becerilerinin kazanılmasını sağlamaya yönelik aktiviteler. Kodlamanın tanımı ve gerçek hayattaki karşılığı. Problem tanımı ve çözüm adımları için kodlamanın kullanılması. Code.org, CodeMonkey ve benzeri kodlama platformları ile temel kodlama çalışmaları.

Hafta-2: Temel Elektronik, Basit Devre Tasarımı ve mBlock ile Arduino Kodlamaya Giriş
Voltaj, akım ve direnç kavramları. Ohm kanununu ve seri/paralel bağlama. Led devre tasarımları. Arduino kartının özellikleri. mBlock ile Arduino programlama . Led örneklerinin mBlock ile kodlanması.

Hafta-3: Arduino IDE ile Fiziksel Programlamaya Giriş
Arduino IDE kurulumunu uygun ayarların yapılması. Arduino IDE arayüzü ve temel kod blokları. Arduino IDE ile Led uygulamaları.

Robotik

Hafta-4: LEGO Mindstorms EV3 ile ROBOTİK - Temel Mekanik Tasarım ve Large Motor Kullanımı
Temel mekanik parçaları tanıtılması. Parçalar arası ilişkiler. Eğitim robotunu inşa edilmesi. Yazılım arayüzünü tanıtılması. Yazılım ile robot arasındaki bağlantınun kurulması. Large Motor ile robota temel hareketlerin kazandırılması.

Hafta-5: LEGO Mindstorms EV3 ile ROBOTİK - Temel Hareketler
İleri ve geri hareketleri farklı ölçü birimlerine göre yapma. Dönüş hareketlerini uygun şekilde gerçekleştirebilme. Tema üzerinde hareket görevlerini tamamlama.

Hafta-6: LEGO Mindstorms EV3 ile ROBOTİK - Midium Motor ve Görevler
Midium motor kullanımı. İstenilen nesneyi alarak istenilen yere götürebilme. Tema üzerindeki ilgili görevleri yapabilme.

3D Tasarım

Hafta-7: Tinkercad ile 3D Tasarım
Tinkercad platformuna üyelik ve giriş. Tinkercad arayüzününün incelenmesi. Temel tasarım araçlarını  ullanma. Verilen örnek objelerin tasarlanması. Tasarlanan anahtarlıkların 3D yazıcıdan basılması.

Dijital Oyun Tasarımı

Hafta-8: Microsoft Kodu Game Lab
Oyun alanına karakter ekleme. Oyun alanına yaratılabilir nesneler ekleyerek oyun hikayesini buna göre kurgulama.

Tüm gerekli materyaller kurum tarafından temin edilecektir.